DESTEKLEYİCİ VE TEDAVİ

EDİCİ YAKLAŞIMLAR

dr haluk alan

DÜZENLEYİCİ TIP

AKupunktur TEDAVİSİ

Dr Haluk alan

beden ve ruh 

BİR BÜTÜNDÜR

dr haluk alan

Dr. Haluk ALAN

Dr. Haluk ALAN

1965 yılında Adapazarı'nda doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Adapazarı'nda okudu.

1989 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. Çeşitli illerin Sağlık Müdürlüklerinde; Sağlık Müdür Yardımcılığı, Akıl ve Ruh Sağlığı Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Mezuniyetinden sonra, en büyük ideallerinden biri olan “Psikoloji’de yüksek lisansını” Muğla Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlayarak; Psikoloji Bilim Uzmanlığı (diğer bir değişle; Uzman Psikolog) derecesi almıştır. (bkz. YÖK yasası ve Diploma. Merak eden zevata YÖK'ün tarafıma gönderdiği yazıyı ileterek meraklarını giderebilirim.). (Meraklısına not: 1928 tarih ve 1219 sayılı TABABET VE ŞUABATI SAN'ATLARININ TARZI İCRASINA DAİR KANUN gereği, bu ülkenin bir devlet üniversitesinden; bunca özveri ve yıllar süren emekle hak ettiğim bu ünvanı, maalesef Dr. ünvanının yanında kullanamıyormuşum... Bu yüzden yukarıda ve beni tanıtan her yerde (hiç kimse merak etmesin,telaşa da lüzum yok (!); görsel ve yazılı medyada sadece Dr. ünvanımı kullanıyorum, elbette ünvanların her şey olmadığının bilinciyle… )

Katıldığım eğitim ve sertifikasyon çalışmalarından bazıları;

·         Psikoterapi Enstitüsünce düzenlenen "Bütüncül Psikoterapi" eğitimi,

·         Psekon’da REBT (Düşünsel Duygulanımcı Davranış Terapisi) eğitimi,

·         Prof.Dr. Hakan Türkçapar’dan "Bilişsel Davranışçı Psikoterapi" eğitimleri aldım ve halen BDT süpervizyon çalışmalarım devam etmektedir.

·         Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünce hazırlanan "Aile Danışmanlığı ve Eğitimi" sertifikasyon programı,

·         ODTÜ- SEM Prof.Dr. Hürol FIŞILOĞLU'ndan "Aile ve Evlilik Terapileri" eğitimi,

·         Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde  "Akupunktur Uygulama" Sertifikasyon eğitimini başarıyla tamamlayarak, Sağlık Bakanlığı Akupunktur Uygulama Sertifikası

·         Davranış Bilimleri Enstitüsü Psk. Emre KONUK' dan "EMDR Terapisi"  eğitimi,

·         Joanne Morris- Smith’den “Çocuk ve Ergenler için EMDR” eğitimi…

·         K. Wilson’dan “ Kararlılık ve Kabul Terapisi ” eğitimi…

1986 yılından bu yana, çeşitli gazete ve dergilerde bir çok makaleleri ve dizi yazıları yayınlanmıştır. “Okulda ve Hayatta ZİRVEYE DOĞRU” isimli kitabı, yayınlanan (01/01/2004) ilk eseridir. Yazarın halen üzerinde çalışmakta olduğu "Hipnotik Yöntemle Hızlı Okuma" ve "Aile İçi İletişim" konularında iki yeni kitabı daha bulunmaktadır. Ayrıca, "Klinik Hipnoz" ve "Tıbbi Hipnozu Öğrenmek" kitaplarını Türkçe'ye kazandıran tercüme ekibinin içinde yer almıştır.

Yeditepe Üniversitesi ve Tıbbi Hipnoz Derneğince açılan Tıbbi Hipnoz Kurslarında Eğitmen olarak görev almıştır. Tıbbi Hipnoz Derneği tarafından yayınlanmakta olan "Tıbbi Hipnoz Bülteni" dergisinde editörlük görevine halen devam etmektedir.

“İnsanın Psikolojik Boyutu”, “Stresle Baş etme”, “Yaşam ve İş yaşamında Tükenmişlik”,”Anne – Baba ve Çocuk”. "Başarı ve mutluluk", "Motivasyon", "iş yerinde yaşam", "iş yerinde motivasyon", "Okul Başarıları", "kişiler arası iletişim", "aile içi iletişim" , "kişisel gelişimde hipnoz" ve "Hipnozla hızlı okuma" konularında çeşitli illerde düzenlenen ( İstanbul, Muğla, İzmir, Sakarya, Denizli…) toplantılara konuşmacı olarak katılmış ve seminerler vermiştir.

Dr. Alan, yasaların kendisine tanıdığı çerçeve dahilinde hekimlik mesleğini Denizli'de sürdürmekte olup, Psikoloji ve akupunktur alanındaki çalışmalarına bütün engellemelere rağmen devam etmektedir.

Dr.Alan; "Türk Psikologlar Derneği", “Türk Tabipler Birliği”, "Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği", "Aile ve Evlilik Terapileri Derneği", "Tıbbi Hipnoz Derneği", "Psikoterapi ve Hipnoz Derneği" ve "Psikoterapi Enstitüsü" üyesidir.

Haluk Alan, Dr. Tülay Hanım ile evli olup, Biricik kızları Serra Seylin'in babasıdır.

 

Dr. Haluk ALAN iletişim:

Doktorlar Caddesi . No:28  Özberk Apt K:3      Denizli            0 505 575 9872    0532 480 36 81       Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız